Siyosiy kengash

O`zLiDeP Siyosiy Kengashining 2020 yil 11 sentyabrdagi majlisi qarori bilan tasdiqlangan

TADBIRKORLAR VA ISHBILARMONLAR HARAKATI – O‘ZBEKISTON LIBERAL-DEMOKRATIK PARTIYASI SIYOSIY KENGASHINING TARKIBI

F.I.O Ish joyi va lavozimi
1 Yusupova Renata Anvarovna

"TORGOVOYE OBORUDOVANIYE" mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori

2 Turdiyev Sodiqjon

Jalaquduq tumani hokimi, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati a’zosi

3 Fozilov Ravshan Abdulxayevich

O`zLiDeP Mirobod tuman Kengashi raisi, «CJ ICM» Janubiy Koreya kompaniyasining O‘zbekistondagi vakolatxonasi bosh vakili

4 Nasretdinov Saidolim Saidakmalovich

O‘zLiDeP Yashnobod tuman Kengashi raisi, “Kafolat sug‘urta” sug‘urta kompaniyasi bosh direktori

5 Sveshnikov Polyante Gramitonovich

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Fuqarolarning sog‘ligini saqlash qo‘mitasi a’zosi

6 G‘aniyev Bahodir Muxtarovich

O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Iste’dod” jamg‘armasi direktorining o‘rinbosari

7 Aripov Abdulla Nigmatovich

O‘zbekiston Respublikasi Bosh vaziri

1 Jamoldinova Odinaxon Rasulovna

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Fan, ta’lim, madaniyat va sport masalalari qo‘mitasining a’zosi

2 Maxmudova Gulnora G‘ulomnazarovna

Respublika “Tadbirkor ayol” uyushmasi rahbari

3 Oripov Shuhrat Orip o‘g‘li

Aksionerlik tijorat “Qishloq qurilish bank” Kommunikatsiyalar va jamoatchilik bilan ishlash boshqarmasi boshlig‘i

4 Xatamov Furkat Raxmatullayevich

O’zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi apparati rahbari

5 Abdullayev Abdulaziz Abutalipovich

O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti devoni bosh konsultanti

6

7 Fayziyeva Dilorom Xusnitdinovna

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Xalqaro ishlar va parlamentlararo aloqalar qo‘mitasi a’zosi

8 Pak Viktor Nikolayevich

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Xalqaro ishlar va parlamentlararo aloqalar qo‘mitasi a’zosi

9 Oxunov Ravshan Oripovich

“Bozor, pul va kredit” - “Rыnok, dengi i kredit” jurnalining bosh muharriri

10 Fayziyev To‘lqinjon Obidovich

O`zLiDeP Toshkent viloyat Kengashi raisi v.b., O`zLiDeP Toshkent viloyat Kengashi raisining birinchi o‘rinbosari – apparati rahbari

1 Akramova Muxlisa Mansurovna

“Trading corporation” mas’uliyati cheklangan jamiyat bosh direktori

2 Quvoqov Bekturdi Mashapipovich

Bog‘ot tumanidagi “Qahramon orzusi” fermer xo‘jaligi rahbari

3 Qalandarov Bahodir Djabbarovich

O‘zLiDeP Xorazm viloyat Kengashi raisining Tashkiliy-partiyaviy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari, “Sosa-Sola ichimligi O‘zbekiston LTD” qo‘shma korxonasi Shimoliy regioni bosh menejeri

4 Jumaniyazov Sabir Matkarimovich

“GM Uzbekistan” aksiyadorlik jamiyati Xorazm viloyat filiali boshqaruvchi direktori, Xalq deputatlari Xorazm viloyat va Xazorasp tuman Kengashlari deputati

5 Djumamuratova Klara Shaxnazarovna

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Sanoat, qurilish va savdo masalalari qo‘mitasi a’zosi

6 Safarbayev Shavkat Xasanbayevich

O‘zLiDeP Xorazm viloyat Kengashi raisi, “Munis Non” MChJ direktori, Xalq deputatlari Xorazm viloyat Kengashi deputati

1 Xodjayeva Mavludaxon Islamovna

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Mehnat va ijtimoiy masalalar qo‘mitasi raisi

2 Yormatov Xabibullo Mirzoabdulloyevich

O‘zLiDeP So‘x tuman Kengashi raisi, So‘x tuman hokimining o‘rinbosari, Xalq deputatlari Farg‘ona viloyati Kengashi deputati

3 Axmedov Abbas Yadgarovich

“Texnika” mas’uliyati cheklangan jamiyati boshqaruvi Kengashi raisi

4 Abdullayev Alisher Abduxashimovich

“O‘zeltexsanoat” aksiyadorlik kompaniyasi raisi vazifasini bajaruvchisi, Xalq deputatlari Xonobod shahar Kengashi deputati

5 Kamolov Rahmatullo Ibragimovich

O‘zLiDeP Farg‘ona viloyat Kengashi raisi, Farg‘ona viloyatidagi “Kamolov Raxmatullox” fermer xo‘jaligi rahbari, Xalq deputatlari Farg‘ona viloyat Kengashi deputati

1 Shukurov Elbek Xabibullayevich

O`zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi raisining Yoshlar masalalari bo‘yicha o‘rinbosari, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Budjet va iqtisodiy islohotlar qo‘mitasi a’zosi, O‘zbekiston Yoshlar ittifoqi Toshkent shahar Kengashi raisi

2 Toshkulov Abdukodir Xamidovich

Termiz davlat universiteti rektori

3 Nematullayev Rustam Xushbokovich

“Surxon Termiz Chinni” mas’uliyati cheklangan jamiyati ijrochi direktori

4 Narzullayev Axmad Imidovich

Denov tumanidagi “Lochin” fermer xo‘jaligi rahbari, Xalq deputatlari Surxondaryo viloyati Kengashi deputati

5 Jumayev Olimjon Sadulloyevich

“O‘zbekipaksanoat” uyushmasi boshqaruv kengashi raisi o‘rinbosari

6 Djumayev Oybek Chariyevich

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Xalqaro ishlar va parlamentlararo aloqalar qo‘mitasi a’zosi

7 Ro‘ziyev Alisher Abdumo‘minovich

O`zLiDeP Surxondaryo viloyati Kengashi raisi v.v.b., O’zLiDeP Surxondaryo viloyati Kengashi raisining birinchi o‘rinbosari – apparat rahbari

1 Kenjayeva Lola Rixsiyevna

O`zLiDeP Guliston shahar Kengashi raisining birinchi o‘rinbosari – apparati rahbari

2 Niyazov Ulug‘bek Anarmetovich

O’zLiDeP Sayxunobod tuman Kengashi raisi, Sayxunobod tumanidagi “Ulug‘bek” kichik korxonasi rahbari, Xalq deputatlari Sirdaryo viloyati Kengashi deputati

3 Zununov Ali Maxmudovich

Guliston shahar “Ali qurilish” xususiy qurilish korxonasi rahbari

4 Mirzaqulov Botirjon Kazakbayevich

Mirzaobod tumani hokimi, Xalq deputatlari Mirzaobod tuman Kengashi deputati

5 Sotiboldiyev Ulug‘bek Norxojayevich

O`zLiDeP Sirdaryo viloyat Kengashi raisi, Guliston shahar “Bek” birlashmasining ijrochi direktori

1 Eshnazarov Tulqin Sheraliyevich

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Agrar va suv xo‘jaligi masalalari qo‘mitasi raisi

2 Shadmanov Adxam Xursanbayevich

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Budjet va iqtisodiy islohotlar qo‘mitasi raisi, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Spikerining o‘rinbosari, O`zLiDeP fraksiyasi rahbari v.b.

3 Xo‘jayorov Baxtiyor

O‘zLiDeP Samarqand viloyat Kengashi raisining Mafkuraviy targ‘ibot-tashviqot ishlari bo‘yicha o‘rinbosari, Samarqand davlat universiteti kafedra mudiri

4 Qobilov Rustam Rajabboyevich

Samarqand viloyat hokimining Yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari

5 Axmedov Amrillo Norimovich

O‘zLiDeP Samarqand viloyat Kengashi raisining Tashkiliy-partiyaviy ishlari bo‘yicha o‘rinbosari, Samarqand davlat iqtisodiyot va servis instituti qoshidagi 2-son akademik litseyi direktori o‘rinbosari

6 Xolmuxammedov Murodillo Maxmudovich

O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirining birinchi o‘rinbosari, O‘rta maxsus, kasb-hunar ta’limi markazi direktori

7 Fayzilov Mexroj Musinjonovich

O`zLiDeP Samarqand viloyat Kengashi raisi, Jomboy tumanidagi “Maroqand meva sabzavot” MChJ bosh direktori

1 Nugmanov Sobit Samsoqjonovich

Namangan shahridagi “Afruz Kamol Nabi” MChJ tijorat ishlari bo‘yicha direktori

2 Otaxodjayev Anvar Xojaxanovich

O‘zbekiston Respublikasi “Parrandasanoati” uyushmasi raisining o‘rinbosari

3 Mirzamova Barnoxon Kosimbayevna

Uychi tumanidagi "Oydina Marjona Moxidil" fermer xo‘jaligi rahbari

4 Dadabayev Botir Ergashevich

Namangan shahridagi “Ifoda agrokimyo himoya” MChJ direktori

5 Mo‘minov Solijon Djalilovich

O`zLiDeP Namangan viloyat Kengashi raisi, Namangan viloyat Sog‘liqni saqlash boshqarmasi boshlig‘i, Xalq deputatlari Namangan viloyat Kengashi deputati, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati a’zosi

1 Yuldashev Kamol Mirzayevich

O`zLiDeP Karmana tumani Kengashi raisi, Navoiy viloyati pedagog kadrlarni qayta tayyorlash va malakasini oshirish instituti dotsenti

2 Hamroyeva Maxfuza Islomovna

Navoiy viloyati Navoiy shahri “TRIUMF-GORNYAK” mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori

3 Fayziyev Valiboy G‘aniyevich

Navoiy viloyati Navoiy shahri “TRIUMF-GORNYAK” mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori

4 Sanaqulov Quvondiq Sanaqulovich

“Navoiy tog‘-metallurgiya” kombinati bosh direktori, Xalq deputatlari Navoiy viloyati Kengashi deputati

5 Jamolov Shavqitdin Shamsiyevich

Navoiy shahridagi “Shams-Navoiy” firmasi bosh direktori, Xalq deputatlari Navoiy viloyat Kengashi deputati

6 Dushanov Yashin Ravshanovich

O`zLiDeP Navoiy viloyat Kengashi raisi, Navoiy viloyati hokimligi Kotibiyat mudiri, Xalq deputatlari Navbahor tuman Kengashi deputati

1 Sultanov Alisher Saidabbasovich

O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining o‘rinbosari, “O‘zbekneftegaz” milliy xolding kompaniyasi boshqaruvi raisi

2 Jalilov Norqobil Qodirovich

“XXI asr” ijtimoiy-siyosiy gazetasi bosh muharriri

3 Bo‘tayev O‘tkir Umirovich

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Budjet va iqtisodiy islohotlar qo‘mitasi a’zosi, O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi raisi o‘rinbosari

4 Boboqulov Sa’dulla Abdullayevich

O‘zbekiston Respublikasi Investitsiya qo‘mitasining Qashqadaryo viloyat investitsiya xududiy boshqarmasi boshlig‘i, Xalq deputatlari Chiroqchi tuman Kengashi deputati

5 Yoziyev Lutfullo Habubullayevich

O`zLiDeP Qashqadaryo viloyat Kengashi raisi, Qarshi davlat universiteti ilmiy ishlar bo‘yicha prorektori, Xalq deputatlari Qashqadaryo viloyat Kengashi deputati

1 Alimova Xolida Raufovna

Jizzax viloyati Bolalar ko‘p tarmoqli tibbiyot markazi bosh shifokori, Xalq deputatlari Jizzax viloyat Kengashi deputati

2 Rafiqov Qudratilla Mirsagatovich

O‘zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasi raisi, Xalq deputatlari Jizzax viloyati Kengashi deputati

3 Odilov Farxod Ergashevich

O`zLiDeP Jizzax viloyat Kengashi raisining Yoshlar masalalari bo‘yicha o‘rinbosari, Jizzax shahridagi “Odil Farxod” ko‘p tarmoqli ishlab chiqarish xususiy korxonasi rahbari

4 Eshmatov Anorboy Abbasovich

Jizzax viloyati fermer, dehqon xo‘jaliklari va tomorqa yer egalari Kengashi raisi, Xalq deputatlari Jizzax viloyati Kengashi deputati, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati a’zosi

5 Xolmatov Erkin Irgashevich

O`zLiDeP Jizzax viloyat Kengashi raisi, Ekologiya va atrof-muhitni muxofaza qilish Jizzax viloyati boshqarmasi boshlig‘i, Xalq deputatlari Jizzax viloyati Kengashi deputati

1 Eshmatov Anorboy Abbasovich

Jizzax viloyati fermer, dehqon xo‘jaliklari va tomorqa yer egalari Kengashi raisi, Xalq deputatlari Jizzax viloyati Kengashi deputati, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati a’zosi

2 Alimov Akrom Maxkamovich

O‘zbekiston Tadbirkorlik va fermerlikni qo‘llab-quvvatlash markazi direktori

3 Narzullayev Alisher Ibodullayevich

O’zLiDeP G‘ijduvon tuman Kengashi raisining mafkuraviy, tashviqot- targ‘ibot ishlari bo‘yicha o‘rinbosari, G‘ijduvon tumanidagi “Ustozoda” xalq amaliy ijodiy markazi rahbari

4 Baxronov Toxir Saidovich

O‘zLiDeP Buxoro viloyat Kengashi raisining Kichik biznes va fermerlik masalalari bo‘yicha o‘rinbosari, Buxoro xalqaro aeroporti direktori, Xalq deputatlari Buxoro viloyati Kengashi deputati, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati a’zosi

5 Axmedova Dilbar Bo‘ronovna

O‘zLiDeP Buxoro viloyat Kengashi raisining Ayollar masalalari bo‘yicha o‘rinbosari, O‘zbekiston Respublikasi “Tadbirkor ayol” uyushmasi Buxoro viloyat bo‘limi raisi

6 Aminov Farmon Mavlonovich

O‘zLiDeP Buxoro viloyat Kengashi raisi, Buxoro viloyat teleradiokompaniyasi direktori, Xalq deputatlari Buxoro viloyati Kengashi deputati

1 Yuldashev Maxammadilxom Mamayunusovich

O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti devoni Tashkiliy-kadrlar xizmati bosh konsultanti

2 Niyozmatov Baxrom Baxtiyorovich

O‘zbekiston Respublikasi Iqtisodiyot vazirining o‘rinbosari

3 Nabijonov Farxodbek Isroilovich

Andijon viloyati fermer, dehqon xo‘jaliklari va tomorqa yer egalari Kengashi raisi, Xalq deputatlari Baliqchi tuman Kengashi deputati

4 Madumarov Tolibjon Abdumalikovich

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Qonunchilik va sud-huquq masalalari qo‘mitasi raisi o‘rinbosari

5 Tolipov Toxirjon Abdukayumovich

O`zLiDeP Andijon viloyat Kengashi raisi, “Gulsum” xususiy korxonasi rahbari, Xalq deputatlari Andijon viloyat Kengashi deputati

1 Seytnazarov Sarsenbay Yerjanovich

O’zLiDeP Qoraqalpog‘iston Respublikasi Kengashi raisining Kichik biznes va fermerlik masalalari bo‘yicha o‘rinbosari, Taxtako‘pir tumanidagi “Tayimbet” fermer xo‘jaligi rahbari, Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesi deputati

2 Qalandarova Amina Nurullayevna

Qoraqalpog‘iston Respublikasi “Ona va bola skriningi” markazi direktori

3 Jumanov Muratbay Arepbayevich

O’zLiDeP Qoraqalpog‘iston Respublikasi Kengashi raisining Mafkuraviy targ‘ibot-tashviqot ishlari bo‘yicha o‘rinbosari, Qoraqalpog‘iston Respublikasi Vazirlar Kengashi raisining Yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha

4 Turmanov Sag‘indik Turg‘anbayevich

O’zLiDeP Qoraqalpog‘iston Respublikasi Kengashi raisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesi Qonuniylik, sud-huquq va fuqarolarning o‘zini o‘zi boshqarish organlari masalalari qo‘mitasi raisi

5 Yakubov Baxtiyor Sultonnazirovich

O’zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi raisining Tashkiliy-partiyaviy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari