Халқ билан доимо мулоқотда бўлиш, аҳоли мурожаатлари билан ишлаш, уларни қийнаб келаётган муаммоларни аниқлаш ва бартараф этишга кўмаклашиш мақсадида 30-Ғишткўприк сайлов округи ҳудудида Халқ депутатлари Наманган вилоят Кенгаши депутати Олимхон Бабахановнинг доимий фаолият кўрсатувчи қабулхонаси ташкил этилиб, сайловчилар мурожаатларини тинглаб келмоқда.
Биргина ноябр ойи давомида қабулхонага фуқаролар томонидан 20 га яқин мурожаатлар билдирилиб, уларнинг аксарият қисми ижобий ҳал этилди.
Депутат қабулхонасига билдирилаётган ҳар бир мурожаатни тўлиқ ўрганиб, уни ижобий ҳал этилиши борасида олиб бораётган саъйи ҳаракатларидан округ ҳудудидаги аҳоли вакиллари мамнун бўлмоқда.
Чорсу маҳалласи фуқаролари номидан депутатнинг аҳоли мурожаатларини ҳал этиш борасида амалга ошираётган ишларига ташаккурнома билдирилди.
Бу албатта сайловчиларнинг депутат фаолиятига бўлган ишончларини янада ортишига, Халқ ноибининг эса аҳоли турмуш фаровонлигини янада яхшилаш борасида тинмай самарали хизмат қилишига ундайди.

Депутат получил благодарственное письмо от избирателей
В целях  постоянной связи с народом, работы  с обращениями населения, выявления его проблем и содействия в их решении,  на территории  30 – Гишткуприкского избирательного округа открыта  постоянная приемная депутата Наманганского областного Кенгаша народных депутатов Олимхона Бабаханова.
В течении только одного месяца в приемную поступило около 20 обращений от граждан. Большая их часть решена положительно.
Депутат подробно изучает каждое обращение граждан, поступившее в приемную и стремится решить проблему. За это население округа благодарно своему депутату.
От имени граждан махалли Чорсу выражена благодарность депутату за его активную работу в сфере решения их проблем.
Безусловно, это служит повышению доверия избирателей депутату, а депутата воодушевляет к еще более активной работе по улучшению благосостояния населения.