Partiya elektorati hamda aholi bilan muloqotlar qilindi
Oliy Majlis Qonunchilik palatasi Spikeri o‘rinbosari, O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi raisi Aktam Xaitov Farg‘ona viloyatiga tashrifi mobaynida Quva hamda Uchko‘prik tumanlarida bo‘lib, omilkor dehqon va bog‘bonlari bilan muloqotda bo‘ldi.
Xususan, Quva tumanidagi mirishkor bog‘bonlardan biri O‘tkirbek aka xonadonida bo‘lgan partiya lideri uning mo‘jazgina gulbog‘ini ko‘zdan kechirdi. U yerda bo‘lib o‘tgan muloqot mobaynida bog‘dorchilik tarmog‘i va issiqxona xo‘jaliklarini qo‘llab-quvvatlashning samarali mexanizmlarini joriy etish, shuningdek, zamonaviy resurs tejamkor texnologiyalar asosida yuqori sifatli, raqobatbardosh va eksportbop mahsulotlar ishlab chiqarish hajmlarini kengaytirish borasidagi o‘z tavsiyalarini ham berdi. Bu borada Xitoy tajribasini qo‘llash va tatbiq etish samarali natijalarga olib kelishini ta’kidladi.
Bugun o‘zining bog‘dorchilikka doir bilimlarini yoshlarga o‘rgatib, ularning bandligini ta’minlab kelayotgan O‘tkirbek akaning boy tajribasini mahalliy bog‘bonlar orasida ommalashtirishni taklif qildi. Partiya yetakchisi Qo‘qon erkin iqtisodiy zonasida ham bo‘lib, bu yerda partiya faollari deputatlar, jamoatchilik vakillari, nuroniy va faxriylar, tadbirkorlar, turli soha vakillari, qishloq xo‘jaligi sohasi xodimlari, fermerlar, tomorqa yer egalari bilan uchrashdi.
O‘zaro samimiy muloqot ruhida kechgan suhbatda partiya yetakchisi mamlakatda amalga oshirilayotgan islohotlar va yangilanishlar, qabul qilinayotgan qonun hujjatlarining mazmun-mohiyati va ahamiyatini keng targ‘ib qildi.
Jumladan, yurtimiz iqtisodiyotida kichik biznes va xususiy sektorning ulushini yanada yuksaltirish, uning investitsiyaviy jozibadorligini oshirish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Partiya tashkilotlari va faollariga aholida tadbirkorlik ruhini uyg‘otish, tadbirkorlik va biznesni yanada rivojlantirishda targ‘ibotlarning samarali uslub va mexanizmlarini ishga solish kerakligini ta’kidlarkan, bu boradagi o‘z ko‘rsatmalarini berdi.

Диалог с электоратом партии
Заместитель Спикера Законодательной палаты Олий Мажлиса, председатель Исполнительного комитета Политического Совета УзЛиДеП Актам Хаитов в ходе поездки по Ферганской области беседовал с дехканами и садоводами Кувинского и Учкуприкского районов.
В Кувинском районе лидер партии осмотрел сад цветов в доме опытного садовода Уткирбека ака. Побеседовал о внедрении эффективных механизмов поддержки садоводства и тепличных хозяйств, дал рекомендации по расширению производства качественной, конкурентоспособной и экспортоориентированной продукции на основе современных ресурсосберегаемых технологий. Отметил результативность внедрения и применения китайского опыта в этом направлении.
Предложил популяризировать среди местных садоводов опыт Уткирбека ака, обучающего молодежь секретам садоводства и обеспечивающего их занятость.
Лидер партии посетил свободную экономическую зону «Кукон», где встретился с представителями общественности, ветеранами, предпринимателями, работниками сельскохозяйственной и других сфер, фермерами, владельцами приусадебных земель.
В ходе беседы лидер партии подробно рассказал о проводимых в стране реформах, сути и значении принимаемых законодательных документов.
В частности, обратил внимание на увеличение доли малого бизнеса и частного сектора в экономике и повышение инвестиционной привлекательности в стране.
Представителям и активистам партийных организаций дал указания об усилении среди населения предпринимательского духа, использовании эффективных методов и механизмов пропаганды в развитии предпринимательства и бизнеса. Отметил необходимость популяризации деятельности передовых предпринимателей.