OʻzLiDeP raisi Navoiy viloyatidagi “Thompson school” faoliyati bilan tanishdi
OʻzLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi va Oliy Majlis Qonunchilik palatasidagi partiya fraksiyasi rahbari Aktam Xaitov boshchiligidagi ishchi guruh Navoiy viloyatidagi tadbirkorlik sub’yektlari va korxonalar faoliyati bilan tanishdi.
Xususan, partiya yetakchisi Navoiy shahrida davlat xususiy sherikchilik asosida tashkil etilgan “Thompson school”da bo‘lib, ushbu maktabda yoshlarga ta’lim olish uchun yaratib berilgan imkoniyatlar bilan yaqindan tanishdi.
Mazkur ta’lim dargohi 2022 yil tashkil topgan bo‘lib, bugungi kunda 350 nafar o‘quvchiga 45 nafar pedagog xodimlar ta’lim berib kelmoqda. O‘quvchilarning har biriga sifatli bilim berish, zamonaviy texnologiyalardan foydalangan holda o‘qitish va yoshlarning kelajakda muvaffaqiyatli shaxsga aylanishlari uchun barcha sharoitlar yaratib berilgan.
O‘zLiDeP rahbari ta’lim muassasasi xodimlari bilan uchrashuvda partiyaning maqsad va g‘oyalari haqida qisqacha to‘xtalib o‘tdi. Ta’kidlaganidek, siyosiy kuch mamlakatimizda qulay ishbilarmonlik muhitini yaratish, barcha sohada tadbirkorlar ulushini yanada oshirish orqali korxona va muassasalar o‘rtasidagi halol raqobatni yuzaga keltirish va bu orqali barqaror o‘sishni ta’minlash borasida qator tashabbuslarni ilgari surib kelmoqda.
Shuningdek, davlat xususiy sherikchilik asosida yangi ish o‘rinlari yaratib, kambag‘allikni qisqartirish, aholini ishbilarmonlikka jalb qilishda faollik ko‘rsatyapti. Ishsiz fuqarolarni kichik biznes va tadbirkorlikka jalb qilish uchun ushbu yo‘nalishni yanada kengaytirish tarafdori.
Uchrashuv qatnashchilari ham partiya tomonidan ilgari surilayotgan maqsad va g‘oyalarni to‘liq qo‘llab-quvvatlashnilarini bildirib o‘tishdi.

A working group led by Aktam Khaitov, head of the Executive Committee of the Political Council of UzLiDeP and the party faction in the Legislative Chamber of the Oliy Majlis, visited business entities and enterprises in Navoi region.
In particular, the party leader visited Thompson School in the city of Navoi, which was established based on a public-private partnership. During the visit, he closely examined the opportunities for young people to receive education at the school.
This educational institution was established in 2022 and currently provides education to 350 students with the support of 45 teaching staff. All necessary conditions have been created to ensure high-quality education, incorporating modern technologies and equipping students with the skills needed for their future success.
During a meeting with the institution’s staff, the UzLiDeP leader briefly discussed the party’s goals and vision. He emphasized that the political force has been advancing various initiatives to foster a favorable business environment in the country, increasing the share of entrepreneurs in all sectors, promoting fair competition among enterprises and institutions, and ensuring sustainable economic growth.
Additionally, the party is actively working to create new jobs through public-private partnerships, reduce poverty, and engage the population in entrepreneurial activities. It supports expanding this initiative to involve unemployed citizens in small business and entrepreneurship.
The meeting participants also expressed their full support for the goals and initiatives promoted by the party.