OʻzLiDeP raisi Navoiy viloyatidagi “Thompson school” faoliyati bilan tanishdi
OʻzLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi va Oliy Majlis Qonunchilik palatasidagi partiya fraksiyasi rahbari Aktam Xaitov boshchiligidagi ishchi guruh Navoiy viloyatidagi tadbirkorlik sub’yektlari va korxonalar faoliyati bilan tanishdi.
Xususan, partiya yetakchisi Navoiy shahrida davlat xususiy sherikchilik asosida tashkil etilgan “Thompson school”da bo‘lib, ushbu maktabda yoshlarga ta’lim olish uchun yaratib berilgan imkoniyatlar bilan yaqindan tanishdi.
Mazkur ta’lim dargohi 2022 yil tashkil topgan bo‘lib, bugungi kunda 350 nafar o‘quvchiga 45 nafar pedagog xodimlar ta’lim berib kelmoqda. O‘quvchilarning har biriga sifatli bilim berish, zamonaviy texnologiyalardan foydalangan holda o‘qitish va yoshlarning kelajakda muvaffaqiyatli shaxsga aylanishlari uchun barcha sharoitlar yaratib berilgan.
O‘zLiDeP rahbari ta’lim muassasasi xodimlari bilan uchrashuvda partiyaning maqsad va g‘oyalari haqida qisqacha to‘xtalib o‘tdi. Ta’kidlaganidek, siyosiy kuch mamlakatimizda qulay ishbilarmonlik muhitini yaratish, barcha sohada tadbirkorlar ulushini yanada oshirish orqali korxona va muassasalar o‘rtasidagi halol raqobatni yuzaga keltirish va bu orqali barqaror o‘sishni ta’minlash borasida qator tashabbuslarni ilgari surib kelmoqda.
Shuningdek, davlat xususiy sherikchilik asosida yangi ish o‘rinlari yaratib, kambag‘allikni qisqartirish, aholini ishbilarmonlikka jalb qilishda faollik ko‘rsatyapti. Ishsiz fuqarolarni kichik biznes va tadbirkorlikka jalb qilish uchun ushbu yo‘nalishni yanada kengaytirish tarafdori.
Uchrashuv qatnashchilari ham partiya tomonidan ilgari surilayotgan maqsad va g‘oyalarni to‘liq qo‘llab-quvvatlashnilarini bildirib o‘tishdi.

Председатель УзЛиДеП ознакомился с деятельностью «Thompson school» в Навоийской области
Рабочая группа во главе с председателем Исполнительного комитета Политического совета УзЛиДеП и руководителем фракции партии в Законодательной палате Олий Мажлиса Актамом Хаитовым ознакомилась с деятельностью субъектов предпринимательства и предприятий в Навоийской области.
В частности, лидер партии посетил образовательное учреждение «Thompson school», организованное на основе государственно-частного партнерства в городе Навои, где ознакомился с созданными возможностями для получения образования молодежью.
Данное учебное заведение было создано в 2022 году, и на сегодняшний день 45 педагогов обучают 350 учеников. Здесь созданы все условия для того, чтобы каждый учащийся получал качественные знания, обучался с использованием современных технологий, стал успешной личностью в будущем.
На встрече с сотрудниками учреждения руководитель УзЛиДеП кратко остановился на целях и идеях партии. Было отмечено, что политическая сила выдвигает ряд инициатив по созданию благоприятной деловой среды в нашей стране, дальнейшему увеличению доли предпринимателей во всех сферах, формированию честной конкуренции между предприятиями и учреждениями и достижению за счет этого устойчивого роста.
На основе государственно-частного партнерства активно создаются новые рабочие места, обеспечивается сокращение бедности, расширяются ряды предпринимателей. Партия выступает за дальнейшее развитие этого направления для привлечения безработных граждан к малому бизнесу и предпринимательству.