100 нафардан зиёд жиззахлик эҳтиёжманд аҳоли тиббий кўрикдан ўтди
Жиззах вилоятида O‘zLiDePнинг “Халқ билан бирга” умуммиллий дастури доирасида “Саломатлик сари” лойиҳаси асосида Ш. Рашидов туманининг “Қулписар” маҳалласида бепул тиббий кўрик ташкил этилди. Акция давомида 100 дан ортиқ кам таъминланган ва ижтимоий ҳимояга муҳтож фуқаролар хонадонларида кўрикдан ўтказилиб, уларнинг саломатлигини мустаҳкамлашга қаратилган амалий ишлар олиб борилди.
Тадбирда малакали шифокорлар — терапевт, кардиолог, гинеколог ва бошқа мутахассислар иштирок этиб, аҳолини кўрикдан ўтказдилар. Зарур ҳолларда фуқароларга қўшимча текширувлар учун йўлланмалар берилди, бу эса касалликларни эрта босқичда аниқлаш ва олдини олиш имкониятини янада кенгайтирди.
Шунингдек, акция доирасида соғлом овқатланиш, шахсий гигиена ва профилактика масалалари бўйича тушунтириш ишлари олиб борилди. Фуқароларга зарур тиббий маслаҳатлар берилиб, бундай ташаббуслар учун миннатдорчилик билдирилди — бу эса аҳоли саломатлигига бўлган эътиборни янада кучайтиришга хизмат қилмоқда.

Более 100 нуждающихся жителей Джизакской области прошли медицинский осмотр
В махалле «Кулписар» Шараф-Рашидовского района Джизакской области в рамках общенациональной программы O‘zLiDeP «Вместе с народом» и проекта «Шаг к здоровью» организован бесплатный медицинский осмотр. В ходе акции обследование на дому прошли более 100 малообеспеченных и социально нуждающихся граждан, приняты практические меры по укреплению их здоровья.
В мероприятии приняли участие квалифицированные специалисты — терапевты, кардиологи, гинекологи и врачи других профилей. В необходимых случаях гражданам были выданы направления на дополнительные обследования, что расширило возможности для раннего выявления и профилактики заболеваний.
Также в рамках акции проведена разъяснительная работа по вопросам здорового питания, личной гигиены и профилактики болезней. Граждане получили необходимые медицинские консультации и выразили признательность за подобные инициативы, способствующие усилению внимания к охране здоровья населения.