34 маҳалланинг энг фаол тадбиркор хотин-қизлари танловнинг туман босқичида иштирок этади
“Халқ билан бирга” умуммиллий дастури доирасида Зомин туманида “Маҳалланинг ишбилармон аёли” лойиҳаси якунланди. Лойиҳа доирасида тумандаги 34 та маҳалладан фаол тадбиркор хотин-қизлар сараланди. Дастлаб “Навбаҳор”, “Халқобод”, “Бешкуби”, “Гулшан”, “Нурликент” ва “Навоий” маҳаллаларида тадбиркор аёлларнинг иш тажрибаси, маҳсулотлари ва яратган иш ўринлари ўрганилди.
Лойиҳа доирасида қўл меҳнати, миллий ҳунармандчилик, тикувчилик, қандолатчилик ва хизмат кўрсатиш соҳалари бўйича кўргазма ташкил этилди. Унда иштирокчилар ўз маҳсулотларини намойиш қилиб, тажриба алмашдилар. Мазкур тадбир “Ишбилармон аёл – 2026” кўрик-танловининг туман босқичи олдидан муҳим тайёргарлик майдони бўлди.
Кейинги босқичда тумандаги 34 та маҳалладан сараланган энг фаол хотин-қизлар Зоминнинг “Энг тадбиркор аёли” номонацияси учун кураш олиб боради.

The most active women entrepreneurs from 34 mahallas to participate in the district stage of the competition
30.07.2026 461
The “Businesswoman of the Mahalla” project concluded in Zaamin district as part of the nationwide “Together with the People” program. Under the project, active women entrepreneurs were selected from 34 mahallas across the district. Initially, the work experience, products, and jobs created by women entrepreneurs in Navbahor, Khalqobod, Beshkubi, Gulshan, Nurlikent, and Navoi mahallas were studied.
An exhibition showcasing handicrafts, traditional crafts, sewing, confectionery, and services was organized as part of the project. Participants displayed their products and shared experiences. The event acted as a key preparatory platform before the district stage of the “Businesswoman 2026” competition.
The most active women from the district’s 34 mahallas will compete for the title of Zaamin’s “Most Enterprising Woman” in the next stage.