34 маҳалланинг энг фаол тадбиркор хотин-қизлари танловнинг туман босқичида иштирок этади
“Халқ билан бирга” умуммиллий дастури доирасида Зомин туманида “Маҳалланинг ишбилармон аёли” лойиҳаси якунланди. Лойиҳа доирасида тумандаги 34 та маҳалладан фаол тадбиркор хотин-қизлар сараланди. Дастлаб “Навбаҳор”, “Халқобод”, “Бешкуби”, “Гулшан”, “Нурликент” ва “Навоий” маҳаллаларида тадбиркор аёлларнинг иш тажрибаси, маҳсулотлари ва яратган иш ўринлари ўрганилди.
Лойиҳа доирасида қўл меҳнати, миллий ҳунармандчилик, тикувчилик, қандолатчилик ва хизмат кўрсатиш соҳалари бўйича кўргазма ташкил этилди. Унда иштирокчилар ўз маҳсулотларини намойиш қилиб, тажриба алмашдилар. Мазкур тадбир “Ишбилармон аёл – 2026” кўрик-танловининг туман босқичи олдидан муҳим тайёргарлик майдони бўлди.
Кейинги босқичда тумандаги 34 та маҳалладан сараланган энг фаол хотин-қизлар Зоминнинг “Энг тадбиркор аёли” номонацияси учун кураш олиб боради.

Самые активные женщины-предприниматели из 34 махаллей примут участие в районном этапе конкурса
В Зааминском районе в рамках общенациональной программы «Вместе с народом» завершился проект «Деловая женщина махалли». В ходе проекта были отобраны активные женщины-предприниматели из 34 махаллей района. На начальном этапе в махаллях «Навбахор», «Халкабад», «Бешкуби», «Гулшан», «Нурликент» и «Навои» был изучен опыт работы женщин-предпринимателей, выпускаемая ими продукция и созданные рабочие места.
В рамках проекта была организована выставка, охватывающая такие направления, как ручная работа, национальное ремесленничество, швейное и кондитерское дело, а также сфера услуг. На ней участницы продемонстрировали свою продукцию и обменялись опытом. Данное мероприятие послужило важной подготовкой перед районным этапом смотра-конкурса «Деловая женщина — 2026».
На следующем этапе самые активные участницы, отобранные из 34 махаллей района, будут бороться за победу в номинации «Самая предприимчивая женщина Заамина».