Ёшлар ташаббуслари ва тадбиркорлик лойиҳалари муҳокама қилинди
Ўзбекистон Либерал-демократик партиясининг “Халқ билан бирга” умуммиллий дастури доирасида ёшлар билан очиқ мулоқот ўтказилди. Унда партия раҳбарияти, депутатлар, ёш тадбиркорлар ва фаол ёшлар иштирок этиб, уларни қўллаб-қувватлаш бўйича амалга оширилаётган ишлар ҳақида фикр алмашилди.
Мулоқотда ёшларнинг таълим олиши, замонавий касбларни эгаллаши, тадбиркорликни бошлаши ҳамда стартап лойиҳаларини ривожлантириши учун яратилаётган имкониятлар муҳокама қилинди. Айниқса, IT, рақамли технологиялар ва сунъий интеллект соҳаларидаги ташаббусларга алоҳида эътибор қаратилди.
Шунингдек, Президент қарори асосида ёш тадбиркорларга имтиёзли кредитлар ажратиш, стартап ва инновацион лойиҳаларни молиялаштириш, замонавий касбларни ўзлаштириш учун яратилаётган янги имкониятлар ҳақида тушунчалар берилди.
Тадбир давомида ёшларнинг таклиф ва мулоҳазалари тингланди. Учрашув якунида уларнинг бизнес ва инновацион ғояларини қўллаб-қувватлаш, янги иш ўринлари яратиш ҳамда ёшлар бандлигини таъминлаш бўйича ишлар изчил давом эттирилиши таъкидланди.

Youth initiatives and entrepreneurship projects discussed
An open dialogue with young people was held as part of the Liberal Democratic Party of Uzbekistan’s nationwide “Together with the People” program. The event was attended by party leadership, deputies, young entrepreneurs, and active young people, who exchanged views on the work underway to support them.
The participants discussed the opportunities being created for young people to receive education, master modern professions, start entrepreneurial ventures, and develop startup projects. Particular attention was paid to initiatives in IT, digital technologies, and artificial intelligence.
Explanations were also provided on the allocation of preferential loans to young entrepreneurs, the financing of startup and innovative projects, and the new opportunities for mastering modern professions, all of which are based on a presidential resolution.
During the event, the proposals and views of young people were heard. Following the meeting, it was emphasized that efforts to support their business and innovative ideas, create new jobs, and ensure youth employment would continue consistently.